Data publikacji:

Pożegnanie z maszynką, czyli kilka słów o depilacji laserowej

Statystycznie polska nastolatka zaczyna używać maszynki w wieku 12 lat. Jeżeli dbamy aby nasze ciało było gładkie i estetyczne to na depilacji spędzamy nawet setki godzin! Dodatkowo domowe metody- maszynka, depilator czy wosk- bardzo często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wrastające włoski, zaczerwienienie, krostki, bolesność... Czas o tym zapomnieć! O depilacji laserowej opowiada kosmetolog Alicja Lubiejewska z salonu kosmetycznego A-beauty.

Tradycyjne metody depilacji powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują profesjonalne zabiegi kosmetyczne, prowadzące do trwałego usunięcia niechcianych włosków. Jednym ze sposobów jest depilacja laserowa wykorzystująca urządzenie Laser Light Sheer. Jak wygląd zabieg, kto może z niego skorzystać? Poprosiłyśmy o komentarz w tej sprawie Alicję Lubiejewską, kosmetolog, która na co dzień wykonuje depilację laserową w salonie kosmetycznym A-beauty.

Jak działa Laser Light Sheer?

Depilacja laserem diodowym polega na uszkodzeniu mieszka włosowego. Energia pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosie. Im więcej melaniny, tym lepszy efekt zabiegu. Tak więc im ciemniejsze włosy, tym łatwiej się ich pozbędziemy. Istotny jest również kolor skóry. Panie z jaśniejszą karnacją osiągają dużo lepsze rezultaty.

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Podczas zabiegu usuwamy skutecznie tylko te włosy , które znajdują się w fazie wzrostu (anagenu). Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie.

Czy kwalifikujesz się do zabiegu?

Najlepsze efekty osiągane są u osób z jasną karnacją oraz ciemnymi włoskami.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Koniecznie trzeba sprawdzić, czy przyjmowane przez nas leki znajdują się na liście środków dozwolonych. Należy zrezygnować między innymi z herbatek ziołowych z nagietkiem i dziurawcem, z niektórych antybiotyków, ibupromu, leków przeciwdepresyjnych, preparatów zawierających duże stężenie witaminy A.

Zabiegu nie można wykonywać na świeżo opalonej skórze.

Przeciwwskazaniami są również: ciąża, karmienie piersią, choroby skóry, stosowanie samoopalaczy, aktywna opryszczka.

Ile zabiegów należy wykonać?

Aby pozbyć się owłosienia w ok. 80% należy wykonać około 6 zabiegów.

Fot. producenta

Co jaki czas wykonywane są zabiegi?

Zabiegi na ciało wykonuje się co 7-12 tygodni, natomiast włoski na twarzy usuwa się co 5-6 tygodni.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Okolicę, która będzie poddana depilacji, należy ogolić maszynką dzień wcześniej. Dobę przed zabiegiem nie można smarować skóry balsamami i kremami.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu odczuwalne są ukłucia oraz ciepło. Dla bardziej wrażliwych osób istnieje możliwość znieczulenia skóry przed zabiegiem kremem. Spokojnie, zabieg jest do wytrzymania.

Jak reaguje skóra po zabiegu?

Normalną reakcją jest zaczerwienienie, lekkie podrażnienie, możliwe jest odczucie pieczenia i swędzenia (zazwyczaj mija po kilku godzinach).

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Zalecane jest używanie substancji łagodzących np. alantan, pantenol.

Czy z zabiegu mogą korzystać osoby z wrażliwą skórą ze skłonnością do powstawania rozszerzonych naczynek?

Tak, jak najbardziej mogą. Zabieg nie ma wpływu na zwiększenie ilości rozszerzonych naczynek.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Urządzenie LightSheer posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration) oraz inne certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Osoba, która wykonuje zabieg powinna mieć odpowiedni certyfikat.

Czy zabieg depilacji laserowej jest drogi?

Uważasz, że depilacja laserowa jest droga? Otóż nic bardziej mylnego! Ceny depilacji laserowej stają się coraz bardziej przystępne. Co więcej, można skorzystać z ciekawych promocji oraz pakietów zabiegowych. W perspektywie czasu inwestycja się zwróci: zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy, nie musząc martwić się wciąż odrastającymi włoskami.

Autor: Paulina Staruszniak