Data publikacji:

Róż-cudotwórca wymodeluje twarz

Róż może sprawić, że twarz będzie wyglądać na szczuplejszą i bardziej wypoczętą, a także poprawić jej proporcje. Radzimy, jak modelować twarz za jego pomocą i zdradzamy triki, które ją odmienią.

Podstawową zasadą modelowania twarzy jest nakładanie jasnych i rozświetlających barw na te partie, które chcemy uwypuklić oraz stosowanie ciemniejszych i matowych kosmetyków w miejscach wymagających zamaskowania. W przypadku różu z tego podziału wynika stosowanie klasycznego, brzoskwiniowego lub różowego kosmetyku oraz pudru brązującego i rozświetlającego.

O wyglądzie twarzy decyduje przede wszystkim sposób podkreślenia kości policzkowych. Jeśli masz buzie owalną, czyli o wzorowych proporcjach, możesz nanieść róż na szczyty kości policzkowych, czyli miejsce, które uwypukla się najbardziej przy szerokim uśmiechu. Okrągła twarz potrzebuje wyszczuplenia i w tym celu najlepiej jest nałożyć go w zagłębieniach tuz poniżej kości policzkowych, a także na linii łączącej żuchwę z uszami, po bokach twarzy oraz na zewnętrznych częściach czoła.

Twarz pociągłą trzeba poszerzyć, aplikując róż poziomymi pociągnięciami na wysokości policzków. Posiadaczki twarzy kwadratowej powinny nakładać go dokładnie na kości policzkowe i rozświetlić ją na nosie, czole i policzkach. Żuchwę złagodzi odrobina bronzera. Na twarzy trójkątnej, wyraźnie szerszej w skroniach, róż powinien pojawić się na samych kościach policzkowych, ale nie powinien sięgać ich szczytu. Skronie zwęży optycznie odrobina bronzera.

Kolorowy kosmetyk może także wymodelować nos – ciemny kolor po bokach go zwęży, a nałożony na czubek optycznie skróci. Oprószone różem usta, miejsca tuż pod brwiami oraz okolice zewnętrznych kącików oka nadadzą twarzy bardziej wypoczętego wyglądu.

Autor: Sylwia Stwora