Data publikacji:

Trendy: koloryzacja sombre

Zastanawiacie się nad zmianą fryzury w nowym roku? Nie możecie zatem pominąć jednego z ostatnich hitów, czyli koloryzacji sombre! Łagodnie rozjaśnione pasemka włosów są najnowszym, lekko zmodyfikowanym zabiegiem ombre. Przedstawiamy, na czym polega różnica.

Ombre hair, czyli metoda stopniowego rozjaśniania włosów od kilku lat stanowi silny trend w koloryzacji. Zasadę: ciemniejsze u nasady i jaśniejsze na końcach stosują gwiazdy oraz zwykłe dziewczyny, m.in. dlatego, że nie trzeba chodzić regularnie do fryzjera, aby farbować odrosty. Subtelniejsza wersja ombre, czyli sombre to łagodniejszy i bardziej naturalny wygląd włosów.

Źródło: lovefashionblog.com

Na czym polega różnica?

Zabiegi różnią się przede wszystkim intensywnością koloryzacji. Sombre jest bardziej delikatne i naturalne, a także „wchodzi” na wyższe partie włosów – w przypadku ombre rozjaśnia się jedynie końcówki, w sombre pasma mogą zaczynać się od nasady. Włosy farbowane metodą sombre wydają się bardziej gęste i wyglądają naturalniej.

Jeszcze jedną zasadniczą różnicą jest to, że sombre można z powodzeniem stosować zarówno u brunetek, jak i blondynek, podczas gdy ombre było zarezerwowane głównie dla dziewczyn posiadających ciemne włosy.

Źródło: fashionfademagazine.co.uk

Jak wykonać efektowne sombre?

Sombre, jak większość zabiegów koloryzacyjnych najlepiej powierzyć specjaliście. Jednak to my jesteśmy osobami decydującymi, dlatego dobrze wiedzieć o kilku zasadach, które pozwolą nam wyjść z salonu zadowolone.

 • Bez przesady

  Wybierając kolor farby, zachowajmy umiar i wybierzmy pasemka o 2-3 tony jaśniejsze. To zdecydowanie wystarczy, aby osiągnąć najlepszy efekt - szczególnie, gdy mamy ciemne włosy. Zbyt duża różnica sprawi, że będziemy wyglądać nienaturalnie.

  Źródło: prettydesigns.com, headstyle.se, stylecaster.com

 • Na wysokościach

  Bez obaw możemy rozpocząć koloryzację kilka centymetrów od nasady. Dzięki temu osiągniemy naturalny look, a kolory nie będą się od siebie oddzielać. Włosy rozjaśniamy stopniowo tak, aby było to niezauważalne. Najlepiej, jeśli różnica pomiędzy górną a dolną partią włosów będzie wynosiła 1 ton.

 • Pielęgnacja

  Poddając się zabiegowi, musimy być przygotowane na wzmożoną pielęgnację włosów. Starajmy się je myć ok. 3 razy w tygodniu i stosujmy szampony z naturalnych składników. Raz w tygodniu koniecznie nałóżmy na włosy maseczkę nawilżającą, a po każdym umyciu aplikujmy na nie jedwab lub olejek arganowy.

  Preparaty do pielęgnacji i nawilżenia włosów znajdziesz TUTAJ.

  Autor: Kasia