Data publikacji:

Czym się różni ombre od sombre?

Jesteś fanką włosów, na których kolory płynnie przechodzą jeden w drugi? Ombre lub sombre to coś dla ciebie. Jaka długość włosów i fryzura pasują do tych koloryzacji? Czym się różni ombre od sombre? Sprawdź w artykule!

sombre czy ombre

Sombre a ombre – różnice

Sombre i ombre to niezwykle modne rodzaje koloryzacji włosów. Wyróżniają się tym, że kolory na głowie płynnie przechodzą jeden w drugi. Najpopularniejszą opcją jest połączenie jasnego blondu z ciemnym blondem lub z brązem, jednak świetnie sprawdzą się również inne warianty, np. mariaż brązu z czernią. Czym się różni ombre od sombre? Przede wszystkim w pierwszym przypadku efekt jest znacznie bardziej wyrazisty i kontrastowy. W przypadku sombre natomiast kolory są do siebie zbliżone i bardzo łagodnie się ze sobą łączą. Poniżej przedstawiamy najważniejsze różnice między tymi dwoma typami koloryzacji:
  • dobór kolorów – ombre to koloryzacja bardzo wyrazista, kolory mogą różnić się nawet o kilka tonów, w przypadku sombre stosuje się zbliżone odcienie różniące się od siebie o 1-2 tony,
  • sposób nakładania farby – w przypadku ombre włosy rozjaśniane są mniej więcej od połowy ich długości, przy sombre rozjaśnia się je już od nasady, tworząc delikatne pasemka,
  • równomierność koloru – przy ombre farbę rozprowadza się na całej szerokości włosów, w przypadku sombre jasny kolor rozłożony jest nierównomiernie już od nasady,
  • przejście kolorów – przy ombre jest mocne i wyraziste, przy sombre zaś – subtelne i rozmyte.

Ombre – dla kogo?

Koloryzacja ombre sprawdzi się u wszystkich kobiet, które przepadają za odważnymi, wyrazistymi fryzurami. Powinna spodobać się fankom oryginalnego stylu oraz odważnych połączeń. Ponadto ombre jest świetną opcją dla pań, które nie przepadają za częstymi wizytami u fryzjera. Odrastające kosmyki zlewają się z ciemnym kolorem u nasady głowy.

Sombre – dla kogo?

Koloryzacja sombre natomiast powinna przypaść do gustu fankom bardziej subtelnych fryzur i połączeń. Również nie wymaga ona częstych wizyt u fryzjera dzięki delikatnym pasemkom u nasady głowy, które łagodnie zlewają się z ciemniejszym kolorem.

Sombre w wersji blond to świetna opcja dla kobiet o jasnej cerze i włosach, u których ombre mogłoby wyglądać zbyt przytłaczająco. Sombre na ciemnych włosach w wersji brąz również może prezentować się wspaniale. Dobry fryzjer z pewnością doradzi ci, którą opcję wybrać.

Sombre i ombre – jaka długość włosów?

Ombre i sombre najlepiej sprawdzają się na włosach długich oraz średniej długości. Na dłuższych pasmach połączenie kolorów wygląda szczególnie spektakularnie. Sombre na krótkich włosach również może prezentować się bardzo atrakcyjnie, optycznie zwiększając objętość fryzury. Nie przepadasz za zbyt długimi włosami, ale nie chcesz także ścinać ich na krótko? Sombre na włosach do ramion to idealna opcja dla ciebie. Świetnie będzie wyglądać np. w połączeniu z francuską grzywką.

Sombre i ombre – jaka fryzura?

Koloryzacje ombre i sombre wyglądają wspaniale zarówno na rozpuszczonych włosach, jak i na lekkiej kitce lub romantycznym upięciu. Bardzo ciekawy efektu uzyskasz również, związując pasma w warkocz. Poszczególne partie splotu będą miały odmienne kolory.
Sombre i ombre można wykonać również w wersji kolorowej. Przenikające się kolory tęczy lub blond włosy z różowymi końcówkami to idealna opcja na lato.

Sombre – jak zrobić w domu?

Jeśli nie chcesz iść do fryzjera, możesz spróbować wykonać sombre samodzielnie w domu. Przygotuj dwie farby o wybranych kolorach – jaśniejszą i ciemniejszą (np. jasny i ciemny blond). Jeśli masz ciemne włosy, zamiast jasnej farby wybierz rozjaśniacz.

Dobrze rozczesz włosy i rozrób farbę zgodnie z instrukcją. Nakładaj farbę specjalnym pędzelkiem – ciemniejszą na górze, a jaśniejszą na dole. Następnie w odpowiednim miejscu delikatnie zmieszaj je ze sobą, przeciągając po włosach pędzlem lub dłonią w rękawiczce. Pozostaw farbę na kilkanaście minut lub więcej – zgodnie ze wskazówkami producenta. Następnie spłucz, wysusz włosy i gotowe!