Data publikacji:

5 trików na piękne włosy o poranku

Po ciężkim dniu czujesz się zmęczona i całą sobą marzysz o swoim łóżku. Wracasz, zmywasz makijaż, przebierasz się i dopiero teraz możesz odpocząć. Nocą zbierasz siły na wyzwania nowego dnia. Przed snem fundujesz sobie zabiegi pielęgnacyjne dla ciała. Nie zapominaj jednak o włosach. Odpowiednia pielęgnacja nocą sprawi, że rano będą jeszcze piękniejsze.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

1. Zwróć uwagę na poszewkę

Delikatna struktura włosa bardzo łatwo ulega uszkodzeniom. Niektóre materiały dodatkowo ją osłabiają. Dotyczy to zwłaszcza bawełny. Problem ten może rozwiązać zmiana poszewki Twojej poduszki. Gładkie, śliskie materiały lepiej działają na włosy dzięki mniejszemu tarciu. Wybierz jedwab lub satynę. Będzie to korzystna decyzja również dla Twojej cery. Tkaniny nie powodują odgnieceń na skórze i spowalniają powstawanie zmarszczek. Latem docenisz przyjemny chłód satynowej pościeli.

2. Rozczesz włosy

Kojarzycie sceny z filmów kostiumowych, w których bohaterki szczotkują swoje zniewalająco długie włosy przed snem. Czesanie włosów wieczorem pomoże Ci rozczesać je rano.

3. Zwiąż włosy

Związanie włosów na noc to kolejny sposób na pobudkę bez trudnych do rozczesania kołtunów. Docenią to osoby długowłose. Nocą daj odpocząć skórze głowy - nie zaplataj włosów zbyt ciasno. Luźny koczek lub warkocz wystarczą. Nie obawiaj się o to, że Twoje włosy połamią się. Rozpuszczone włosy, układając się pod różnym kątem, mają na to nawet więcej okazji. Pamiętaj, żeby nie stosować gumek z metalowymi elementami.

4. Przerzuć włosy za poduszkę

Jeżeli nie przepadasz za wiązaniem włosów i jesteś w stanie przespać noc w jednej pozycji, to możesz przerzucić włosy za poduszkę. Nie będą nadmiernie ocierać się o poszewkę i nie poplączą się.

5. Intensywnie nawilżaj

Nocą Twoje włosy mają dużo czasu, żeby się regenerować. Co za tym stoi, wmasowane w nie kosmetyki będą dłużej odżywiać włosy i skórę głowy. Przed snem zaaplikuj olejek lub intensywnie nawilżające serum w spray i zwiąż włosy. Rano umyj głowę i nałóż już tylko delikatną odżywkę ułatwiającą rozczesywanie.

Następnego dnia ciesz się jeszcze piękniejszymi włosami.

Autor: Paulina Staruszniak