Data publikacji:

Wanilia w kosmetyce: słodki sekret piękna

Znajdujemy ją nie tylko w deserach, ale również aromatycznych kremach, balsamach czy perfumach. Wanilia to niezwykła przyprawa kojąca zmysły i ciało.

Waniliowe masło do ciała

W kuchni i kosmetyce używamy przede wszystkim lasek wanilii, czyli owoców tej rośliny, które są suszone tuż po zebraniu. Na ich bazie, w długotrwałym i skomplikowanym procesie destylacji, powstaje olejek waniliowy o wyjątkowych właściwościach.

Waniliowa woda toaletowa

W jego składzie znajduje się kwas waniliowy oraz spora dawka witaminy E, dzięki czemu olejek sprzyja zmiękczaniu i nawilżaniu szorstkiej i zniszczonej skóry. Waniliowa kuracja pomaga ją zregenerować, a także opóźnia pojawienie się pierwszych oznak starzenia, ponieważ jest naturalnym przeciwutleniaczem. Wanilia ma również działanie tonizujące, natomiast sproszkowana laska jest dobrą bazą peelingów.

Żel pod prysznic z pomarańczą i wanilią

Olejek waniliowy często wykorzystywany jest do produkcji perfum i zazwyczaj znajduje się w nucie bazy zapachu, co oznacza, że należy do najtrwalszych składników mieszanki. Wanilia często bywa bazą zabiegów aromaterapeutycznych, które nie tylko działają relaksująco, ale też mogą pomóc w zwalczaniu bezsenności, stresu czy stanów lękowych.

Wanilia znajduje się przede wszystkim w kosmetykach do pielęgnacji ciała - balsamach, masłach i musach, a także żelach, płynach czy solach. Kilka kropel olejku waniliowego dodanych do kąpieli pomoże Ci stworzyć aromatyczną kąpiel, której właściwości wzmocni rozpalenie świec o waniliowym zapachu.

Autor: Kasia Szulik