Data publikacji:

Makijaż permanentny brwi, ust i oczu – mikropigmentacja pod lupą

Masz już dość codziennego podkreślania brwi, ust lub oczu? W takim razie z pomocą przychodzi makijaż permanentny, dzięki któremu będziesz mogła cieszyć się perfekcyjnym makijażem przez około 12 miesięcy, i to bez konieczności poprawiania go każdego dnia. Jakie są rodzaje mikropigmentacji, jakie ma zalety i dlaczego warto się na nią zdecydować? Podpowiadamy!

makijaż pernamentny

Makijaż permanentny – a co to takiego?

Makijaż permanentny to tak naprawdę długotrwały make-up – efekt podkreślenia utrzymuje się nawet do roku. Jego wykonywaniem zajmuje się linergistka. Mikropigmentacja, bo tak również nazywa się ten zabieg, polega na wprowadzeniu w warstwę naskórka bezpiecznego barwnika o odpowiednim kolorze. Co istotne, pigment jest osadzany bardzo delikatnie, a tym samym skóra właściwa nie zostaje naruszona podczas makijażu permanentnego.

Warto pamiętać, że po samym zabiegu efekt może być trochę intensywny i przerysowany. Spokojnie, to całkowicie normalne! Barwnik potrzebuje trochę czasu, aby się wchłonąć. W tym samym okresie skóra samoistnie się regeneruje. Właściwy makijaż permanentny o odpowiednim kolorze jest widoczny po około 6-12 tygodniach. W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie dodatkowej korekty.

Wykonanie makijażu permanentnego trwa do 3 godzin. Czas zabiegu zależy od miejsca oraz wybranej metody. Jeśli chodzi o ból podczas mikropigmentacji, to jest to kwestia indywidualna. U niektórych kobiet dyskomfort jest praktycznie nieodczuwalny, podczas gdy u innych igła może wywoływać nieprzyjemne uczucie. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem wykonywania makijażu permanentnego linergistka aplikuje na skórę znieczulenie w kremie na bazie lidokainy.

Makijaż permanentny brwi

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się makijaż permanentny brwi. Skorzystanie z zalet mikropigmentacji jest polecane przede wszystkim kobietom, które mają cienki łuk, widoczne ubytki, bardzo jasne włoski lub całkowicie je straciły w wyniku choroby. Wystarczy kilka godzin, aby brwi nabrały koloru, a oczy zyskały piękną, zmysłową oprawę, dzięki której spojrzenie stanie się jeszcze bardziej wyraziste.

Do popularnych metod makijażu permanentnego brwi, które znajdziesz w profesjonalnych salonach, zaliczamy:
  • metodę włoskową, czyli „rysowanie” włosków jeden po drugim, dzięki którym efekt jest bardzo naturalny i subtelny,
  • metodę ombre, czyli zmieszanie kilku, najczęściej trzech, pigmentów. W trakcie podkreślania brwi wykonuje się płynne, naturalne przejścia od najciemniejszego do najjaśniejszego barwnika,
  • metodę cieniowania, która jest polecana właścicielkom każdego rodzaju brwi – od tych bujnych i gęstych, aż po cienkie i z ubytkami. Ten rodzaj mikropigmentacji polega na wykonaniu subtelnego cienia włosków,
  • metodę hybrydową, czyli połączenie włoskowej i cieniowania. Ze względu na uzyskiwany efekt, makijaż permanentny w tej odsłonie sprawdzi się najlepiej u osób, które nie mają włosków lub ich łuk jest bardzo przerzedzony i jasny.

Makijaż permanentny ust

Czas na makijaż permanentny ust! W tej kategorii kobiety mogą wybierać spośród kilku skutecznych i zapewniających różne efekty metod mikropigmentacji. Celem zabiegu jest przede wszystkim poprawienie kształtu warg, usunięcie dysproporcji i asymetrii oraz ich optyczne powiększenie. Która z nich będzie najlepszym wyborem?
  • Kontur, który może być wykonywany na kilka sposobów. W przypadku tego rodzaju mikropigmentacji ust masz do wyboru wersję z cieniowaniem, wypełnieniem warg lub z delikatnym podkreśleniem i zaznaczeniem granic warstwy czerwonej.
  • Efekt 3D to nowość w świecie makijażu permanentnego. Jak sama nazwa wskazuje, metoda pozwala na uzyskanie trójwymiarowego efektu, dzięki któremu usta stają się optycznie powiększone i uwypuklone. Podczas mikropigmentacji wykorzystuje się barwniki w kilku różnych odcieniach.

Makijaż permanentny oczu

Mikropigmentacja oczu to przede wszystkim wygoda i łatwy sposób na podkreślenie spojrzenia. Dzięki makijażowi permanentnemu możesz każdego ranka cieszyć się perfekcyjną kreską. Linergistki oferują kilka różnych wariantów – od podkreślenia linii rzęs, przez te rozcieniowane, aż po kreski dolne. Kilka dostępnych metod sprawia, że z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Jakie zalety ma mikropigmentacja?

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny? Mikropigmentacja zdecydowanie może pochwalić się wieloma zaletami. Jedną z nich jest trwałość – podkreślenie brwi, ust czy oczu utrzymuje się na skórze nawet przez kilkanaście miesięcy, i to bez względu na sytuację. Wprowadzony w warstwę naskórka barwnik nie ulega rozmazaniu czy zmyciu w trakcie ćwiczeń, podczas kąpieli czy gdy złapie się wiosenna ulewa.

Nie bez znaczenia jest dokładne i precyzyjne wykonanie makijażu permanentnego. Wiele kobiet ma na przykład trudność z równomiernym rozprowadzeniem pomadki w taki sposób, aby kontur kończył się w tym samym miejscu, co czerwień wargowa. Problem ten rozwiązuje mikropigmentacja. Z pomocą linergistki efekt będzie nie tylko idealny, ale także bardzo naturalny.

Mówiąc o zaletach makijażu permanentnego, nie możemy zapomnieć o podkreśleniu twojej urody! Linergistka dobiera barwnik o odcieniu idealnie dopasowanym do twojej karnacji czy koloru brwi i ust. Dzięki temu unikniesz sztucznego i przerysowanego efektu. Co więcej, mikropigmentacja to również alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej.

Makijaż permanentny jest również bezpieczny. Zabieg jest przeprowadzany z zachowaniem zasad higieny, a wykorzystywane igły są jednorazowe. Oczywiście, przed zapisaniem się na wizytę warto sprawdzić opinie salonu, w którym chcesz wykonać mikropigmentację.