Data modyfikacji:

Jak zmyć hennę z brwi i skóry? Najlepsze sposoby

Hennę brwi w prosty sposób wykonasz w zaciszu własnej łazienki – wystarczy dosłownie kilka preparatów. Niestety, wcale nierzadko zdarza się, że końcowy rezultat jest daleki od zamierzonego. Jeśli twoje brwi są zbyt ciemne lub zabrudziłaś skórę dookoła nich, poznaj sposoby na to, jak zmyć hennę. To naprawdę proste!

jak zmyć hennę

Henna brwi w domu

Mawia się, że brwi są dla twarzy tym, czym rama dla obrazu. To właśnie dlatego podkreślasz je za pomocą cieni lub kredki. Sposobem na trwałe uwydatnienie włosków jest wykonanie henny, czyli farbowanie ich preparatem roślinnego pochodzenia.
Choć henna brwi wchodzi w podstawowy zakres usług większości gabinetów kosmetycznych, praktycznie każdy bez problemu wykona ją samodzielnie w domu. Do tego wystarczy ci henna (proszkowa, żelowa lub kremowa), oksydant (np. woda utleniona) i cienki pędzelek.
Choć domowe hennowanie jest proste, często zdarza się, że efekt finalny nie jest zadowalający. Wystarczy przetrzymać hennę na brwiach zbyt długo lub dobrać nieodpowiedni odcień, aby brwi zyskały nienaturalny i przerysowany wygląd. Ponadto henna bardzo łatwo farbuje skórę – jeśli nie masz wprawnej ręki, podczas zabiegu możesz nabawić się plam.

Czym zmyć hennę z brwi?

Na całe szczęście, henna nie gwarantuje trwałej koloryzacji brwi i będzie wypłukiwać się z włosków stopniowo. Jeśli po jej zmyciu okaże się, że efekt jest zdecydowanie zbyt mocny, możesz wypróbować poniższe metody.
  • Płatki kosmetyczne nasącz ciepłą wodą i nałóż na nie odrobinę mydła. Następnie delikatnie pocieraj brwi zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.
  • Jeśli mydło nie pomoże, spróbuj zmyć hennę za pomocą płatka nasączonego płynem micelarnym.
  • Jak zmyć hennę? Wypróbuj treściwy krem lub naturalny olejek. Tłuste preparaty przyspieszają usuwanie pigmentu z włosków.
  • Możesz zastosować również specjalny środek do zmywania henny.

Jak zmyć hennę ze skóry?

Co zrobić, jeśli henna znalazła się nie tylko na włoskach brwi, ale też na skórze? W takim wypadku możesz zastosować dokładnie te same sposoby, które pomagają w zmywaniu henny z brwi. Jeśli ślad po barwniku nadal pozostanie, zastosuj drobnoziarnisty peeling lub sięgnij po szczoteczkę do oczyszczania skóry twarzy. Te metody, w połączeniu z ciepłą wodą, na pewno usuną hennę ze skóry.

Skuteczna henna w domu – zasady

Aby nie zachodzić w głowę, jak zmyć hennę z brwi lub skóry tuż przed ważnym wyjściem, najlepiej stosować się do kilka prostych reguł bezpiecznego hennowania.
  • Przed zabiegiem odtłuść włoski brwi za pomocą toniku. Dzięki temu rezultat będzie równomierny.
  • Jeśli jesteś początkująca, możesz obrysować brwi kredką do oczu, co ułatwi ci równe malowanie henną. Przydatne mogą okazać się także szablony do regulacji brwi.
  • Skórę dookoła brwi posmaruj cienką warstwą tłustego kremu – wtedy henna na pewno jej nie zabrudzi.
  • Uważnie dobieraj kolor henny. Pamiętaj też, że intensywność efektu uzależniona jest od tego, jak długo preparat pozostaje na brwiach. Delikatny rezultat uzyskasz już po 3 minutach.

Jak zmyć hennę? Domowe metody pomogą!

Nawet, jeśli efekt malowania brwi henną cię nie zadowoli, za pomocą banalnie prostych metod szybko poprawisz wygląd włosków. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemu będzie staranne i dokładne hennowanie brwi, bez zbędnego pośpiechu.