Data publikacji:

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie lub tipsach?

Hybryda czy tipsy to dla wielu z nas przepis na piękne paznokcie bez ingerencji i pracy na około 3 tygodnie. Niestety zdarza się, że nie są one prawidłowo ściągnięte. Skutkiem tego jest najczęściej osłabiona, łamliwa, rozdwajająca się i cienka płytka paznokcia. Sprawdźmy zatem, co możemy zrobić, aby w jak najszybszym czasie przywrócić jej zdrowy wygląd i kondycję.

Perspektywa idealnych paznokci na długi czas to coś, czemu z chęcią się poddajemy. Bywa niestety, że nieodpowiedni wybór kosmetyczki skutkuje znacznym ich osłabieniem. Jeśli i Ciebie to spotkało, nie załamuj rąk. Doświadczenie kobiet z podobnym problemem pozwoli Ci przywrócić ich stan do normy. Przedstawiamy sprawdzony sposób na regenerację paznokci po hybrydzie lub tipsach.

Kuracja na osłabioną płytkę paznokcia po hybrydzie lub tipsach

Za mocno przepiłowaną lub zmatowioną płytkę naprawić możemy intensywną i skoncentrowaną kuracją. Po pierwsze staramy się w nieinwazyjny dla paznokcia sposób usunąć wszelkie pozostałości po hybrydzie, akrylu czy żelu.

Ciepła kąpiel w oliwie

Następnym krokiem będzie przygotowanie kąpieli. Pogrzaną w mikrofalówce oliwę z oliwek wlewamy do miseczki i moczymy dłonie. Jeśli nie mieszczą się obie na raz, najpierw potrzymaj jedną przez 10 minut, ponownie podgrzej i włóż drugą na ta samą ilość minut. Pozostałości delikatnie wytrzyj ręcznikiem papierowym.

Smarowanie na noc

Kiedy resztki oliwy całkowicie wchłoną się w płytkę paznokcia i wyschną, zalecane jest wysmarowanie ich oraz skórek popularną i łatwo dostępną w aptekach maścią Alantan Plus (koszt około 8 zł). Jest przeznaczona na wiele problemów skórnych, często rekomendowana na osłabioną skórę po zrobieniu tatuażu.

Taką maść warto zostawić na noc na palcach, np. przyklejając luźny plasterek, który zabezpieczy ją przed starciem.

Suplementacja

Przy intensywnej regeneracji paznokci polecamy pomóc sobie także od środka. Jeśli nie jesteś fanką suplementów w tabletkach, postaraj się, aby Twoja Dieta w najbliższym czasie bogata była w takie składniki, jak cynk, miedź czy krzem – jedz migdały, pestki dyni oraz słonecznika, rzodkiewkę, kalarepkę czy seler. Osobom, które nie mają nic przeciwko gotowym suplementom polecamy wszelkie preparaty ze skrzypem czy aminokwasami będącymi budulcem keratyny (np. Revalid). W trakcie kuracji przyjmujemy maksymalną dobową dawkę.

Ręce myjemy delikatnym preparatem

W ciągu dni/tygodni kiedy płytka jest osłabiona ręce myjemy delikatnymi preparatami, które nie podrażnią dodatkową uszkodzonej warstwy. Postaw na nieinwazyjne mydła dla dzieci lub preparaty dla alergików (np. Biały Jeleń).

Smarowanie rano i odżywka

Rano, po umyciu, ponownie wcieramy w paznokcie maść Alantan Plus. Po upływie mniej więcej godziny zdejmujemy jej nadmiar i pokrywamy płytkę sprawdzoną odżywką wzmacniającą. Radzimy wybierać przetestowane przez kobiety preparaty i raczej nie eksperymentować – nieodpowiedni środek może dodatkowo pogorszyć stan paznokci. Z uwagi na to, że po przepiłowaniu mamy bardzo cienką i wiotką płytkę, warto wybierać odżywki o działaniu utwardzającym.

Więcej regeneracyjnych odżywek do paznokci znajdziesz TUTAJ

Stosujemy krem o bogatej konsystencji

Po wyschnięciu lakieru smarujemy dłonie i paznokci kremem o bogatym składzie. Dodatkowo możemy użyć ulubionego natłuszczającego olejku (np. arganowego, kapsułek Gal lub specjalnego serum) i wetrzeć go wokół paznokci.

Całą terapię powtarzamy codziennie przez przynajmniej tydzień czasu. Przez cały okres pamiętamy o jak najmniejszym eksploatowaniu osłabionej płytki – nie zdrapujemy nic paznokciami i nie piłujemy ich zbyt często.

Autor: Natalia Malko