Data publikacji:

Jak zrobić baby boomer?


Baby boomer to bardzo elegancka stylizacja paznokci, która podbiła serca Polek kilka sezonów temu. Jej popularność jednak nie słabnie. Bardzo często decydują się na nią panny młode, ale nie tylko. Wiele kobiet lubi nosić baby boomer na co dzień. Czym właściwie jest ten baby boomer? Jak go wykonać w domowym zaciszu? Podpowiadamy, jak zrobić baby boomer krok po kroku!
manicure

Co to jest baby boomer?


Baby boomer to stylizacja paznokci, która łączy w sobie ombre z manicurem francuskim. Swego czasu french z wykorzystaniem dziewczęcego różowego koloru oraz białego był bardzo popularny. Obecnie również mnóstwo pań się na niego decyduje, jednak wykonanie takiej stylizacji w domowych warunkach jest po prostu trudne. Zrobienie baby boomera to o wiele prostsze zadanie! Baby boomer polega na nałożeniu bazy w odcieniach różu (w zależności od preferencji) oraz aplikacji białego lakieru hybrydowego lub żelu w taki sposób, by uzyskać płynne przejście między kolorami. Stylizacja ta wygląda pięknie bez względu na długość i kształt paznokci, dlatego stała się tak bardzo popularna. Jest niezwykle kobieca, a równocześnie pasuje do wielu kreacji zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Jakie lakiery do baby boomer?


Aby wykonać baby boomer, konieczne jest posiadanie lakierów hybrydowych oraz białego żelu. Oczywiście, stylizację tę można wykonać również tradycyjnymi lakierami do paznokci, jednak nie będzie ona tak trwała, a całą procedurę będziemy musiały powtarzać bardzo często.
Niektórzy producenci produktów do stylizacji paznokci stworzyli specjalne zestawy do robienia baby boomera. Znajdują się w nich wszystkie niezbędne rzeczy: od bazy, przez żel aż po top. Nie brakuje także gąbeczki czy innych akcesoriów niezbędnych do zrobienia tej stylizacji. Do baby boomera potrzebujemy:

● bazy do stylizacji hybrydowej - możemy wybrać tradycyjną bądź bazę w kolorze różowym,
● podstawowego lakieru hybrydowego w odcieniu różu (jeśli sięgamy po różową bazę, nie musimy posiadać dodatkowego lakieru),
● żelu do stylizacji w kolorze białym,
● top coatu do lakierów hybrydowych,
● gąbeczki do wykonania stylizacji (mogą to być tradycyjne gąbki do makijażu),
● gumę bądź naklejkę do skórek, które ochronią skórki przed aplikowanym produktem.

Do wykonania tej stylizacji konieczne też będą akcesoria, przydatne przy okazji wykonywania standardowego manicure’u, czyli pilniczek, blok polerski, cążki do skórek, cleaner czy waciki bezpyłowe.

Baby boomer krok po kroku


Na początku przygotuj swoje paznokcie tak, jak do każdej innej stylizacji hybrydowej: oczyść płytki paznokci, wyrównaj je i nadaj kształt, opracuj skórki. Jeśli już się tym zajęłaś, czas na stworzenie stylizacji baby boomer krok po kroku:

1. Zaaplikuj bazę. Jeśli wybrałaś bazę w kolorze różowym, połóż dwie warstwy.
2. Pomaluj paznokcie różowym lakierem. Możesz pominąć ten krok, jeśli wykorzystałaś kolorową bazę.
3. Nałóż gumę zabezpieczającą skórki i poczekaj aż wyschnie.
4. Oczyść gąbkę do stylizacji ze wszelkich pyłków, a następnie zaaplikuj na nią nieco białego żelu. Przy pomocy gąbki nałóż żel na paznokieć. Zacznij od wolnego brzegu i lekko stempluj paznokcie w dół do połowy długości paznokcia.
5. Powtórz krok 4 dwukrotnie - za każdym razem skracaj obszar nakładania białego żelu o połowę. Po każdej warstwie utwardzaj żel w lampie.
6. Nałóż top i utrwardź go w lampie.
7. Zdejmij gumę zabezpieczającą, a następnie przemyj paznokcie cleanerem i gotowe!

Wykonanie stylizacji baby boomer nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu, ale wymaga ćwiczeń, aby efekt był idealny. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria, trenuj robienie tej stylizacji, a z czasem stanie się ona twoją ulubioną!
Autor: Olga Sadowska