Data modyfikacji:

Kiedy powinnaś stosować makijaż mineralny?

Makijaż mineralny docenia coraz więcej kobiet. Panie uwielbiają go za niezwykle naturalny efekt, jaki daje. Zapraszamy do krótkiego poradnika, w którym podpowiadamy, dla kogo jest makijaż mineralny. Opowiemy również o najlepszych kosmetykach mineralnych oraz przedstawimy instrukcję, jak wykonać makijaż mineralny krok po kroku.

makijaż mineralny

Makijaż mineralny – co to takiego? Dla kogo sprawdzi się najlepiej

Makijaż mineralny to make-up, do którego wykonania używamy kosmetyków bazujących na naturalnych minerałach, np. tlenku cynku, krzemionki czy dwutlenku tytanu. Taki makijaż potrafi być zbawieniem dla skóry. Szczególnie polecany jest osobom ze skórą wrażliwą oraz posiadaczkom cery tłustej i mieszanej – kosmetyki mineralne nie zapychają, a dzięki wykorzystaniu do ich produkcji naturalnych składników, praktycznie w ogóle nie uczulają i nie drażnią.

Warto wiedzieć, że kosmetyki mineralne mogą wspomagać leczenie problemów skórnych, np. przyspieszać gojenie stanów zapalnych, regulować wydzielanie sebum, a nawet działać antybakteryjnie.

Makijaż mineralny – kosmetyki. Jakich używać?

Wiele kobiet nie korzysta z makijażu mineralnego, ponieważ nie wie, jakich kosmetyków używać do jego wykonania. Poniżej znajdziesz krótką ściągę, dzięki której już zawsze będziesz wiedzieć, jakie kosmetyki mineralne warto mieć w kosmetyczce.
  • Podkład mineralny
Ten kosmetyk często mylony jest z pudrem, ponieważ najczęściej ma sypką konsystencję. Ale bez obaw – podczas nakładania podkład mineralny zmienia się w krem, dzięki czemu bardzo łatwo się nim pracuje. Podkładami mineralnymi buduje się krycie – nałożenie jednej warstwy daje krycie lekkie, a dołożenie podkładu w bardziej wymagających miejscach potrafi bardzo dobrze zatuszować niedoskonałości. Na rynku znajdziesz podkłady mineralne o właściwościach rozświetlających, matujących, nawilżających czy przeciwzmarszczkowych.
  • Korektor mineralny
Korektory mineralne, podobnie jak podkłady, mają najczęściej sypką konsystencję, ale na rynku znajdziesz też produkty w sztyfcie, kremie czy korektory płynne. Sypkie korektory mineralne zazwyczaj nakłada się małym, płaskim pędzelkiem. Co więcej, sypkie korektory mineralne można stosować nawet pod oczy i jako baza pod cienie do powiek.
  • Puder mineralny
Służy do wykończenia makijażu mineralnego. W sklepach znajdziesz zarówno transparentne pudry mineralne o matowym wykończeniu, a także produkty mocno kryjące czy rozświetlające.
Czy marki sprzedające kosmetyki mineralne mają w swojej ofercie bronzery, róże i rozświetlacze? Oczywiście, że tak. Poniżej znajdziesz te najlepsze.

Jak wykonać makijaż mineralny? Makijaż mineralny krok po kroku

Sądzisz, że wykonanie makijażu mineralnego jest skomplikowane? Nic bardziej mylnego – to prostsze, niż ci się wydaje. Sprawdź, jak krok po kroku wykonać taki make-up.

Krok 1 – umyj skórę i nałóż swój ulubiony krem.

Krok 2 – pora na aplikację podkładu. Jeśli wybrałaś produkt sypki, to musisz mieć kupiony specjalny pędzel do makijażu mineralnego. Znajdziesz go poniżej.
Otwórz produkt i wysyp niewielką ilość kosmetyku na wieczko. Teraz wetrzyj podkład w pędzel. Następnie strzepnij jego nadmiar, uderzając pędzlem o wieczko i zaaplikuj podkład kolistymi ruchami. Jeśli jesteś posiadaczką cery suchej, to nakładaj kosmetyk na mokro. Zrób to tak samo, jak opisaliśmy powyżej, ale przed aplikacją delikatnie zwilż pędzel. Podkład w płynie możesz nakładać palcami, gąbką lub pędzlem. Podkład w kompakcie aplikuj przy pomocy dołączonej do kosmetyku gąbeczki.

Krok 3 – zaaplikuj korektor. Sięgnij po mniejszy pędzelek i nabierz korektor jak powyżej. Korektor aplikuj kolistymi ruchami i buduj nim krycie.

Krok 4 – całość wykończ pudrem. Nałóż go podobnie, jak podkład. Teraz pozostało jedynie wykończyć makijaż bronzerem, różem i rozświetlaczem.
Autorka: Klaudia Borycka