Data modyfikacji:

Olejek rycynowy stosowany na brwi – jakie efekty daje?


Chcesz w naturalny sposób zagęścić i wzmocnić swoje brwi? Wypróbuj olejek rycynowy. Produkt ten zawiera cenne kwasy tłuszczowe, dzięki którym może pozytywnie wpływać na kondycję i wzrost włosków. Jak stosować olejek rycynowy na brwi? Jakie środki ostrożności zachować? Sprawdź!
czerwony kwiat

Olejek rycynowy na brwi – co to za produkt?


Olejek rycynowy jest produktem pochodzenia roślinnego, pozyskiwanym z nasion rącznika pospolitego. Ma postać gęstej, jasnożółtej lub białawej cieczy, a jego głównym składnikiem jest kwas rycynolowy. Oprócz tego produkt ten zawiera mniejsze ilości kwasu linolowego, oleinowego czy też palmitynowego. Uważa się, że właśnie te substancje są odpowiedzialne za pozytywne działanie olejku rycynowego na brwi i włosy.

Ciekawostką jest fakt, że rycyna znajdująca się w nasionach rącznika pospolitego to substancja niezwykle toksyczna, której spożycie może nawet skończyć się śmiercią. Dlatego też produkcja oleju rycynowego obejmuje wyciskanie go na zimno, a następnie gotowanie z wodą, co powoduje rozkład trucizny. Dzięki temu bezpieczne jest zarówno stosowanie olejku rycynowego na brwi, jak i rzęsy, włosy czy nawet jego spożycie.

Olejek rycynowy na brwi – zastosowanie


Olejek rycynowy do brwi może bardzo pozytywnie wpływać na ich stan. Uważa się, że wzmacnia włoski i zapobiega ich wypadaniu. Zawarte w nim zdrowe kwasy tłuszczowe mają właściwości odżywiające i pielęgnujące. Badania nie potwierdzają jednak, że produkt ten jest w stanie w cudowny sposób uzdrowić włoski. Dlatego olejek rycynowy na porost brwi i rzęs powinno się stosować jedynie wspomagająco, używając również specjalistycznego serum przyspieszającego wzrost włosków. 

Olejek rycynowy do brwi – efekty


Jakie są efekty stosowania olejku rycynowego na brwi? Regularnie stosowany produkt może zapobiegać wypadaniu włosków, a także wzmacniać te nowo wyrastające. Najlepsze rezultaty uzyskasz, używając równocześnie dobrego serum zawierającego witaminy i składniki odżywcze. Olejek rycynowy na rzęsy i brwi może sprawić również, że staną się gęstsze, bardziej wyraziste i wzmocnione.

Jakie jeszcze efekty można zauważyć, oglądając zdjęcia przed i po stosowaniu olejku rycynowego? Kosmetyk delikatnie przyciemnia włoski, co docenią z pewnością blondynki i jasne brunetki, którym zależy na podkreśleniu ich koloru. 

Olejek rycynowy na rzęsy i brwi – jak stosować?


Olejek rycynowy na rzęsy i brwi należy stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem przed snem. Najpierw zmyj makijaż i umyj dokładnie twarz. Nałóż niewielką porcję produktu na patyczek kosmetyczny i zaaplikuj go na brwi oraz rzęsy. Uważaj, aby kosmetyk nie dostał się do oczu. Zamiast patyczka możesz użyć szczoteczki lub spiralki przeznaczonej do czesania włosków. Możesz także połączyć olejek rycynowy z gliceryną, wzmacniając efekty kuracji. Na koniec zdejmij nadmiar produktu, używając wacika lub patyczka kosmetycznego i gotowe! 

Olejek rycynowy na brwi – środki ostrożności


Olejku rycynowego na brwi i rzęsy bezwzględnie nie powinny stosować osoby uczulone na ten produkt. Substancja ta charakteryzuje się dość silnym działaniem, dlatego może wywoływać podrażnienia. Przestań stosować olejek rycynowy, jeśli twoja skóra stanie się czerwona, zacznie piec lub swędzieć. Zakończ kurację także w sytuacji, gdy zaobserwujesz, że twoje brwi lub rzęsy stają się coraz słabsze i zaczynają wypadać. Niektórzy podają, że olejku rycynowego na włoski nie powinny stosować także kobiety w ciąży, podczas laktacji i w trakcie miesiączki.

Stosując olejek rycynowy na brwi lub rzęsy, uważaj, aby produkt nie dostał się do oczu. Może to wywołać silne podrażnienia. Ponadto jeśli jesteś blondynką, miej na uwadze, że olej ten ma właściwości przyciemniające włoski. Jeśli jednak zależy ci na takim efekcie, stosuj produkt bez wahania! 
Autorka: Olga Wacholc