Data publikacji:

Peeling kwasem ferulowym – kiedy się na niego zdecydować?

Wolne rodniki potrafią mocno dać się we znaki skórze twarzy sprawiając, że staje się ona szara, sucha, podatna na przebarwienia, wypryski, a także szybsze starzenie. Na szczęście masz sprzymierzeńca, który pomoże doprowadzić Twoją cerę do porządku, przywracając jej promienny i młody wygląd. Jest nim peeling kwasem ferulowym.

Istnieje kilka czynników, które sprzyjają powstawaniu szkodliwych wolnych rodników. Mowa tu o złej diecie, paleniu papierosów, nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni UV bez ochrony, nadmiarze stresu czy zanieczyszczeniach. Swoje robi też upływ czasu, któremu towarzyszy powstawanie zmarszczek. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym kwas ferulowy w postaci peelingu potrafi zniwelować efekty siejących spustoszenie cząsteczek, nie tylko je dezaktywując, ale również opóźniając działanie dwóch enzymów – tyrozynazy i elastazy, które przyczyniają się do pigmentacji i powstawania przebarwień.

Znajduje się on przede wszystkim w kukurydzy, ziarnach pszenicy, żyta i ryżu, a także korze drzew iglastych. Kwas wspomagają dwa aktywne składniki – florentyna, która sprzyja lepszemu wchłanianiu składników i kwas mlekowy (hialuronowy) odpowiadający za regenerację i nawilżenie. Całość uzupełnia koktajl witaminowy składający się z witaminy C, E i A, który pobudza produkcję kolagenu oraz redukuje przebarwienia.

Taki zestaw aktywnych składników pozwala uzyskać optymalne rezultaty w leczeniu trądziku, spłycaniu i wygładzaniu zmarszczek, a także niwelowaniu nadmiernej suchości czy przebarwień słonecznych. Peeling kwasem ferulowym zaleca się również dla poprawienia jędrności skóry i wyrównania jej kolorytu. Powinnaś się na niego zdecydować, jeśli chcesz cofnąć efekty fotostarzenia.

Zabieg poprzedza peeling kawitacyjny lub hydroabrazja. Sam peeling kwasem ferulowym polega natomiast na dozowaniu preparatu warstwami (zwykle dwie warstwy), co pozwala na głębsze działanie wewnątrz skóry. Po nałożeniu peelingu, któremu towarzyszy masaż twarzy, preparat musi pozostać na skórze przez 6-8 godzin. Dopiero wówczas możesz go zmyć wodą. Aby zwiększyć jego działanie, w trackie zabiegu unikaj nakładania makijażu.

Optymalne efekty, czyli gładką, świeżą, promienną i wyraźnie młodszą skórę, peeling kwasem ferulowym przynosi w postaci serii 4-8 zabiegów wykonywanych co 7 do 15 dni.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora