Data publikacji:

Jak wybrać róż do policzków - rodzaje

Róż to zdecydowanie kosmetyk przyjazny kobietom. Delikatny rumieniec potrafi odmłodzić i dodać uroku. Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej i sprawdźmy, który z nich sprawdzi się u nas najlepiej.

Róż znajdziemy zarówno w formie musu, sztyftu, kamienia, jak i formie sypkiej czy żelowej. Aby najlepiej dobrać go do swoich potrzeb, warto zapoznać się ze specyfiką każdego z nich.

Róż w kamieniu

Dzięki swojej formie kosmetyk jest bardzo lekki. Dlatego też odpowiedni będzie dla osób z cerą tłustą i trądzikową. Po nabraniu kosmetyku otrzep aplikator z jego nadmiaru. Do nakładania używaj najlepiej skośnie ściętego pędzla.

Na grafice: 1. Róż Astor, 29,99 zł, 2. Róż BOURJOIS, 24,99 zł; 3. Róż Sleek, 27,61 zł

Róż w musie

Oprócz barwników zawiera także składniki nawilżające. Dlatego sprawdzi się on przy cerach suchych. Skóra dzięki niemu wygląda zdrowo i świeżo. Nakładaj go płasko ściętym pędzlem lub palcami. Nabierz odrobinę kosmetyku i delikatnie wklep go w wybranym miejscu.

Róż w sztyfcie

Łatwo go nałożyć i rozprowadzić. Opakowanie jest małe i poręczne. Sprawdzi się przy cerach normalnych i mieszanych. Poza pigmentami zawiera substancje nawilżające, odżywiające i minerały. Co ważniejsze, do jego aplikacji nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, wystarczą Twoje palce. Nałóż go punktowo i rozetrzyj opuszkami.

Róż sypki

Polecamy szczególnie paniom ceniącym kosmetyki mineralne. Róż sypki bowiem najczęściej stworzony jest właśnie z minerałów, którym to zawdzięcza swoją formę. Podobnie, jak ten w kamieniu dobrze sprawdzi się na cerach tłustych i trądzikowych. Nakładamy go za pomocą wyprofilowanego pędzla.

Róż w żelu

Posiada m.in. odżywcze olejki. Nakładamy go za pomocą palców. Na dłoń nałóż niewielką ilość kosmetyku i opuszkami wklep w okolice kości policzkowych. Na koniec rozetrzyj i gotowe.

Autor: Natalia Malko